ŚLĄSKIE Z GRUZJĄ

6.09 br. na wiecu w centrum Katowic pod Teatrem im.Wyspiańskiego obecnych było około 130 osób. Inicjatorami zwołania wiecu byli posłowie PiS Waldemar Andzel i Stanisław Pięta. Mnie przypadł obowiązek zawiadomienia mediów oraz członków i sympatyków PiS i Katowickiego Klubu "Gazety Polskiej".

Poza wymienionymi posłami w wiecu uczestniczyła poseł Maria Nowak, przewodniczący klubu radnych PiS w Sejmiku Śląskim Jacek Świetlicki i wiceprzewodniczący klubu radnych PiS Czesław Sobierajski. Jako Wiceprzewodniczący Rady Miasta Katowice powitałem zebranych w stolicy Województwa Śląskiego. Poinformowałem o podjętej inicjatywie współpracy Katowic z miastem partnerskim w Gruzji. Rezolucję w sprawie Gruzji w imieniu śląskich parlamentarzystów PiS odczytał poseł Stanisław Pięta. Poseł Waldemar Andzel przypomniał uchwałę Sejmu RP w sprawie Gruzji. Jadwiga Chmielowska w imieniu Inicjatywy "Solidarni z Gruzją" mówiła o zniszczeniu infrastruktury wojskowej w Gruzji. Radny Sejmiku Jacek Świetlicki odczytał projekt uchwały Sejmiku odrzucony głosami radnych PO.

W wiecu uczestniczyli członkowie PiS (głównie z Katowic) i jeden członek PO, reprezentanci Klubów "Gazety Polskiej" z miast Województwa Śląskiego, członkowie NZS Uniwersytetu Śląskiego i Stowarzyszenia "Pokolenie" skupiającego byłych i obecnych członków NZS.

Na wiecu byli obecni przedstawiciele mediów regionalnych - TVP Info, Radia Katowice i TV Silesia.« Wracaj

Copyright © 2005-2010 Piotr Pietrasz