SPOTKANIE Z PIOTREM SEMKĄ

10.02.2014 gościem Katowickiego Klubu "Gazety Polskiej" im.Sławomira Skrzypka był Piotr Semka. 150 osób zadawało pytania na temat roli Lecha Wałęsy w najnowszej historii Polski. Prowadziłem spotkanie po tradycyjnej mszy św. w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej i odczytaniu apelu Klubów Gazety Polskiej. Spotkanie zrelacjonowała Śląska Telewizja Miejska.

Pretekstem do zaproszenia znanego publicysty do Katowic była jego książka "Za a nawet przeciw. Zagadka Lecha Wałęsy". To najbardziej znacząca pozycja obok książki Sławomira Cenckiewicza służąca demitologizacji pomnikowej wizji Lecha Wałęsy przedstawionej w ostatnim filmie Andrzeja Wajdy. Piotr Semka od czasów szkoły średniej uczestniczył w wydarzeniach tworzących historię "Solidarności" w Trójmieście. Wiele razy obserwował z bliska Lecha Wałęsę w wielu momentach. Analizując aktywność byłego przywódcy "Solidarności" Piotr Semka stara się zgłębić fenomen jego popularności. Widać, że autor opisując wydarzenia mówi o sprawach, do których miał stosunek osobisty i emocjonalny. Piotr Semka napisał książkę przede wszystkim dla ludzi młodych znających Lecha Wałęsę jedynie jako krzykliwego celebrytę wygłaszającego dziwne i nielogiczne opinie.

Na drugi temat spotkania czyli dyskusję na temat Górnego śląska zabrakło czasu. Piotr Semka obiecał jeszcze nas odwiedzić w przyszłości.

« Wracaj

Copyright © 2005-2010 Piotr Pietrasz